Oldschool Coffee powstało z pasji do kawy

Oldschool Coffee to miejsce w sieci, które zrodziło się z pasji. Kochamy kawę nie od dzisiaj – towarzyszy nam dosłownie od „oldschoolowych” lat. Nasz team to ludzie z prawdziwą pasją.
Kawa była świadkiem najważniejszych chwil naszego życia – była z nami, gdy zdawaliśmy pierwsze egzaminy maturalne, uczyliśmy się do sesji na studiach, stawialiśmy pierwsze kroki w dorosłym życiu, zakochiwaliśmy się w naszych partnerach życiowych i zakładaliśmy rodziny. Przy dobrze zaparzonej kawie powstawały najważniejsze projekty w naszym życiu – zarówno osobistym, jak i zawodowym. Również przy kawie zrodził się projekt Oldschool Coffee… Kawa nieustannie nam towarzyszyła i tak pewnie będzie już zawsze. Doskonale wiemy o tym, że nie jesteśmy wyjątkami. Naszą ambicją jest dostarczyć do Waszych domów, biur oraz najlepszych kawiarni – a najchętniej do serc – doskonałej jakości produkt. Doskonale wiemy, że kawa potrafi wzbogacić nasze życie – podczas picia jej powstają najlepsze pomysły, najoryginalniejsze projekty i niesamowite biznesy.

Oldschool Coffee z pasji do kawy
Oldschool Coffee zapach kawy

Zapach kawy niesie ze sobą wiele wspomnień

Zapach kawy kojarzy nam się z czymś dobrym. I zawsze tak było. Zwiastuje dobre chwile, piękne momenty, czas na przerwę, spotkanie z przyjaciółmi. Pamiętamy rodzinne spotkania, w czasie których sami kawy nie mogliśmy pić, ale i tak towarzyszył nam jej zapach. Oldschool Coffee to coś więcej niż kawa! To nasz pomysł na zatrzymanie tej wyjątkowości w pamięci i sprawienie, by takich chwil było jeszcze więcej. To piękne chwile zaklęte w każdej kropli naparu. To dobre komponowanie z otoczeniem – z muzyką, ciszą, ludźmi, chwilą wytchnienia… Kawa jest napojem towarzyskim, który jest obecny zawsze, gdy ludzie spotykają się ze sobą – czy to relacjach przyjacielskich, czy sprawach biznesowych. Ta jej szczególna wartość ma charakter eteryczny. Nie da się kawy zamknąć w jednym określeniu. Nie można przypisać jej jednoznacznej wartości, a jednak jest tak bardzo ważna.

Poznaj nasz oldschoolowy dream team

Krzysiek (Chris)

Dla siebie kawę zawsze przyrządzał oldschoolowo – dwie łyżeczki zalane wrzątkiem przed wyjściem z domu. Od kiedy poznał wspomnianych wyżej, sposoby zaparzania i smaki kawy rozbija na części pierwsze, aby uzyskać jak najlepszy smak naparu. Jest urodzonym perfekcjonistą, co czasami bywa uciążliwe. Także dla niego.

Konrad (Kondziu)

Uwięziony w oldschoolu pasjonat wszystkiego, co jeździ i jest starsze niż on sam. Barista od urodzenia. Jego espresso zawsze jest idealne, choć – jak to u Kondzia – on sam nie wie, jak to robi. Ciekawostka – w jego Cadillacu zawsze pachnie kawą!

Tomek

Jedyny w swoim rodzaju mistrz od wypalania. Sprawia, że nasza kawa to coś więcej. To jego historia, know-how i poświęcenie, które trwa już kilkanaście lat. Smak wypalonych przez niego ziaren przetransportuje Cię we wszystkie zakątki świata i sprawi, że będziesz chciał wracać po więcej. Jego sekret? Kawę praży z wyczuciem, obserwuje, słucha, czuje zapach i smak każdego ziarenka, który wypada z jego rzemieślniczego pieca.

Niech moc kawy zawsze będzie z Wami!