Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Kawa z Kostaryki – smak tropików Ameryki Łacińskiej!

mapa kostaryki kawa ziarnista kostaryka mapy
Kostaryka kawa ziarnista

Kostaryka to niewielki kraj w Ameryce Łacińskiej, który zasłynął z produkcji najlepszych kaw na świecie. Położony jest nad Morzem Karaibskim, a panujący tam tropikalny klimat sprzyja uprawie kawowca, który daje wysokiej jakości owoce. Nic zatem dziwnego, że kostarykańską kawę uprawia się z powodzeniem od ponad 200 lat!

Kawa Arabica

Kostaryka Tarrazu

18,50 109,00 
36,50 123,00 

Brazylia (region Cerrado)

Pride Espresso

20,00 121,00 

Kawa z Kostaryki to prawdziwy smak tropików! Cechuje ją bogaty aromat i intensywny smak, który przenosi nas
Kostaryka kawa ziarnista z wulkanu 100% Arabica. 3 siostry bajgiel i kawa.
Kawa ziarnista Kostaryka Tarrazu bliskość wulkanu
do egzotycznych zakątków tej pięknej krainy. Niepowtarzalna mieszanka nut, której nie sposób zapomnieć. Jeśli poszukujesz autentycznej kawy rzemieślniczej z Kostaryki, zapraszamy do naszego sklepu, gdzie dokonasz zakupu najwyższej jakości ziaren, które przeniosą Cię prosto do serca tropików. Kawa Kostaryka.

Poznaj nasze perełki smakowe wypalane z ziaren kawy Kostaryka region wulkaniczny Tarrazu.

Uprawa kawowców - z tego słynie Kostaryka

Proces uprawy kawy w Kostaryce jest nieco wolniejszy niż np. w Brazylii czy innych krajach słynących z doskonałej jakości kawy. Owoce kawowca dojrzewają dłużej, ale to żadna wada - to właśnie dzięki temu kawa z nich zaparzona ma pełniejszy smak. Drugim atutem Kostaryki są niewielkie, zazwyczaj rodzinne plantacje - pozwalają one na lepszą selekcję ziaren oraz uprawę roślin bez użycia pestycydów i innych chemicznych wspomagaczy. Jeśli uwielbiasz kawę organiczną, sięgnij po ziarna z Kostaryki. Rewelacyjna jakość ziaren kawy kostarykańskiej to zasługa tamtejszego rządu, który bardzo mocno pilnuje sposobu jej plantacji oraz obróbki. Tym samym prowadzi on stałe badania i sprawdza jakość ziaren, szczególnie tych przeznaczonych do eksportu.

Jak smakuje kostarykańska kawa ziarnista?

Po kawę z Kostaryki sięgnij, jeśli lubisz produkt charakteryzujący się niewielką kwasowością i wyraźnie wyczuwalnymi nutami orzechowo-czekoladowymi. Ma ona bardzo intensywny smak, który należy do uniwersalnej kawowej klasyki. Sprawdzi się zarówno jako tradycyjna zalewajka, jak i podczas parzenia w ekspresach (kolbowym, ciśnieniowym i przelewowym), dripie czy aeropresie. Kawa z Kostaryki powinna zagościć zarówno w Twojej domowej kuchennej szafce, jak i w pomieszczeniu socjalnym w pracy. Filiżanka dobrze zaparzonej kostarykańskiej kawy uświetni niejedno biznesowe i prywatne spotkanie!

Kawa Kostaryka. Palarnia kawy

Kostarykańska Tarrazu, dostępna w naszym sklepie Old School Coffee, to prawdziwa gwiazda wśród naszych produktów. Ta wyjątkowa kawa jest ceniona przez naszych klientów za jej unikalny smak i aromat. Jeżeli szukasz kawy, która zadowoli Twoje podniebienie, Kostarykańska Tarrazu jest doskonałym wyborem.

Kawa ziarnista - Tarrazu to region w Kostaryce

Kawa Kostaryka Terrazu jest znana na całym świecie z produkcji wysokiej jakości kawy Arabika. Dominują tu odmiany Caturra i Catuai. Region ten charakteryzuje się wilgotnym klimatem i wulkanicznymi glebami, które tworzą idealne warunki do uprawy kawy najwyższej jakości. Większość plantacji to małe gospodarstwa rodzinne, które uprawiają kawę tradycyjnymi metodami, bez użycia chemii.

Kawa ziarnista z Kostaryki

Kawa jest uprawiana w Kostaryce od końca XVIII wieku, kiedy to pierwsze sadzonki kawowca zostały przywiezione z Kuby. Od tego czasu kawa stała się filarem kostarykańskiej gospodarki. Sam region Tarrazu, mimo swojej niewielkiej powierzchni, dostarcza światu ponad pół miliona worków kawy rocznie!
Nasza Kostarykańska Tarrazu nosi techniczną nazwę “SHB” (strictly hard bean), co oznacza, że kawa rośnie na wysokości co najmniej 1370 metrów n.p.m. W takich warunkach owoce kawowca dojrzewają powoli, a ich ziarna są bardziej wypracowane i po wypaleniu mają pełniejszy smak.

Kawa z Kostaryki. 100% Arabica. Smak wulkanu.

Kostarykańska Tarrazu to kawa o niskiej kwasowości, doskonale zbalansowana, z wyczuwalnymi nutami orzechów i czekolady. Jest doskonała jako espresso, ale równie dobrze smakuje w zaparzaczach alternatywnych, takich jak Aeropress, Chemex czy dripy Hario.

Z jakiego kraju jest najlepsza kawa ziarnista?

Kawa jest popularnym napojem na całym świecie, ale niektóre kraje są szczególnie znane ze swojej kultury kawowej. Oto kilka przykładów:
Kawa Brazylia: Jest to największy na świecie producent kawy, a brazylijska kawa jest znana z wysokiej jakości i niskich kosztów.
Kawa Kolumbia: Kolumbijska kawa jest ceniona ze względu na swój wyjątkowy smak i aromat. Kolumbia jest drugim co do wielkości producentem kawy na świecie.
Kawa Etiopia: Etiopska kawa uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Kawa Arabica, jedna z dwóch głównych odmian kawy, pochodzi z Etiopii.
Kawa Kostaryka: Kostaryka jest znana z kawy Arabica o doskonałym smaku i aromacie. Kawa jest tam uprawiana na wyżynach, co daje wyjątkową jakość.

W tych krajach kawa nie jest uprawiana, ale słyną z kultury parzenia i picia kawy:


Włoska kawa: Włochy to kraj, który jest znany ze swojej kultury kawy. Espresso jest tam popularnym napojem, a włoskie kawiarnie są słynne na całym świecie.
Kawa w Turcji: Chociaż roślina nie rośnie w Turcji, kawa jest elementem kultury narodu tureckiego. Turecki styl parzenia kawy jest jednym z najstarszych na świecie i jest uważany za jedno z najbardziej tradycyjnych sposobów przygotowania kawy .
W naszym sklepie Old School Coffee oferujemy różne rodzaje kawy z Kostaryki. Możesz wybrać między kawą w wygodnej torebce o wadze 100, 250 lub 1000 gramów. Kawa ziarnista kostaryka 1kg. Dzięki bezpiecznemu i naturalnemu opakowaniu, właściwości ziaren pozostają niezmienione, a Ty możesz cieszyć się świeżo zaparzoną kawą. Przekonaj się, że Kostaryka ma wiele do zaoferowania i spróbuj jednej z naszych aromatycznych propozycji. Zakochaj się w kawie z Kostaryki!