Strona główna » Gatunek

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Najlepsze rodzaje kaw ziarnistych – kawy w ziarnach i mielone

Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było zadowolić się zwykłą, codzienną filiżanką kawy. W dzisiejszych czasach możesz wybrać coś świeżego i ekscytującego – Najlepsza Kawa ziarnista od Oldschool Coffee, to doskonały sposób na rozpoczęcie dnia lub zwiększenie tempa podczas pracowitego popołudnia. Sprawdź nasz sklep z kawą i rodzaje kaw jakie oferujemy i za których jakość ręczymy!

Brak w magazynie
109,00 
129,00 
Od: 123,30 
Brak w magazynie

Brazylia (region Cerrado)

Brazylia Doce Diamantina

16,50 94,00 

Brazylia (region Cerrado)

Brazylia Petrocinio Cerrado

17,50 101,00 

Indie (region Chikmagalur)

Indie Plantation AA Bababudangiri

17,90 105,00 
Brak w magazynie

Kawa Arabica

Rwanda Gisuma

20,50 124,00 

Kawa Arabica

Kolumbia Supremo

18,00 105,50 

Kawa Arabica

Kostaryka Tarrazu

18,50 109,00 
18,50 107,00 
19,90 119,00 
20,50 123,00 

Brazylia (region Cerrado)

Pride Espresso

20,00 121,00 

Kawa Arabica

Peru Cajamarca

17,90 103,00 

Gatunki kawy ziarnistej

Najpopularniejszym gatunkiem kawy jest Arabica na drugim miejscu Robusta. Dodatkowo można wyróżnić mieszanki kaw blendy będącą połączeniem dwóch rodzajów ziaren. Arabica jest smaczniejsza i droższa z tych dwóch, podczas gdy Robusta jest znacznie tańsza.

Wybór najlepszego rodzaju kawy ziarnistej - rodzaje palenia

  • Rodzaje palenia kawy - Jedną z najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w przypadku kawy, jest rodzaj palenia. Istnieją trzy główne rodzaje palenia kawy: kawa jasno palona, średnia i ciemna. Palenie kawy mierzy się ilością cukru w ziarnach. Im ciemniejsze palenie, tym więcej cukru znajduje się w ziarnach, dlatego należy o tym pamiętać przy wyborze kawy.
  • Popularne regiony kawowe - Kawa to jeden z najbardziej lubianych napojów na świecie, a jej początki sięgają XVIII wieku w Etiopii. Na całym świecie istnieje wiele różnych regionów uprawy kawy, ale najpopularniejsze to Brazylia i Kolumbia. Brazylia jest największym producentem kawy na całym świecie, a Kolumbia zajmuje drugie miejsce.
  • Wybór marki kawy - oczywiście najlepiej mieć markę wypalającą kawę lokalnie, ale jeśli nie możesz jej znaleźć, radzę rozglądać się za markami międzynarodowymi. Ważne jest, aby wybrać markę kawy, z którą czujesz się komfortowo, ponieważ będzie to coś, co pijesz codziennie.

Kawa ziarnista opinie o producencie

Sprzedajemy szeroką gamę ziaren oraz rzemieślniczych i blendów dla każdego naszego klienta. Ich profile smakowe czerpiemy z wieloletnich analiz sensorycznych, badania globalnych trendów i smaków kawowych oraz ścisłej współpracy z naszym zespołem palaczy w celu stworzenia profili napojów, które prezentują naturalne i najwyższej jakości dostępne ziarna kawy. Nasi klienci bardzo dokładnie określają, jakie ziarna lubią, a my ściśle współpracujemy z naszym zespołem palącym, aby stworzyć profile smakowe, które prezentują naturalne i najwyższej jakości kawy w każdej z naszych kaw.

Wybierz kawę mieloną lub całe ziarna kawy

Kawa mielona zwykle kosztuje mniej, ale jakość jest znacznie niższa. Całe ziarna kawy są droższe, ale mają lepszy smak i po zaparzeniu zachowują swój pełny aromat. Kupuj więc całe ziarna kawy, wybierając całe ziarna kawy.

Dobra kawa to świeża kawa - Zawsze sprawdzaj datę palenia

Palenie ziaren kawy to kluczowy proces, ponieważ jest to sztuka wykonywana od tysięcy lat. Świeżość swojej kawy możesz sprawdzić na podstawie daty palenia na torebce lub pudełku. Daty palenia nie zawsze są dokładne - niektóre kawiarnie palą kawę tak długo przed tą datą, że wszelkie sprzedawane przez nie ziarna są nieświeże. Ważne jest, aby kupować ziarna od renomowanego dostawcy, żeby mieć pewność, że data palenia jest prawidłowe a Twoja kawa zawsze świeża i aromatyczna.